Calculator impozit auto (2026)
Pentru autoturisme, autoutilitare, motociclete, microbuze, tractoare și remorci. Din 2026, impozitul depinde și de norma de poluare, nu doar de capacitatea cilindrică. Grilele de la Euro 6 până la non-Euro, cu electricele la 40 de lei și grila separată pentru hibride.
Kilometrajul înregistrat în timp și daunele mașinii, direct de la RAR: 89 de lei, pe email, în circa 10 minute.
Cumperi o mașină? Vezi istoricul ei RAR →Ce s-a schimbat, pe scurt
Din 2026, impozitul auto nu mai depinde doar de capacitatea cilindrică, ci și de norma de poluare: aceeași mașină plătește mai mult dacă e non-Euro decât dacă e Euro 6, iar diferențele cresc brutal la motoarele mari, unde tariful pe fracțiunea de 200 cmc sare de la zeci la sute de lei. Electricele plătesc fix 40 de lei pe an. Hibridele au grila lor proprie de tarife, puțin sub cea de Euro 6; în plus, pentru hibridele plug-in cu emisii sub 50 g CO₂/km consiliul local poate acorda o reducere de până la 30%, dar numai dacă a votat-o, fiindcă reducerea nu vine de la sine. Hibridele obișnuite nu au nicio reducere. Calculul: capacitatea împărțită la 200, rotunjită în sus, înmulțită cu tariful grupei și al normei.
De reținut
Consiliile locale pot majora sumele cu până la 50%, deci cifra finală o găsești în hotărârea localității tale; calculatorul îți dă baza națională plus majorarea pe care o introduci tu. Impozitul se plătește la direcția de taxe locale în două rate egale, până la 31 martie și până la 30 septembrie, iar dacă îl achiți integral până la 31 martie, consiliul local poate acorda o bonificație de până la 10%. Iar dacă abia cumperi mașina, verifică-i întâi trecutul: istoricul RAR arată kilometrajul înregistrat la inspecții și costă mai puțin decât o alimentare.
Cum se face calculul, pas cu pas
Iei capacitatea cilindrică din talon, rubrica P.1, o împarți la 200 și rotunjești în sus. Rezultatul e numărul de fracțiuni. Îl înmulțești cu tariful care corespunde grupei de capacitate și normei de poluare, iar la final aplici majorarea votată de consiliul local, dacă localitatea ta a votat una.
Rotunjirea în sus e locul unde se pierd bani fără să înțeleagă nimeni de ce. O mașină de 1.598 cmc are opt fracțiuni. Una de 1.601 cmc are nouă, adică plătește o fracțiune întreagă în plus pentru trei centimetri cubi. Nu e o eroare, e chiar regula. Când alegi între două motorizări apropiate, uită-te unde cade fiecare față de multiplul de 200.
Cât iese pe motoarele uzuale: 1.6, 2.0, 2.5, 3.0
Ca să nu mai calculezi pentru fiecare variantă de motorizare, uite impozitul anual pe capacitățile cele mai des căutate, fără majorarea locală. Un lucru pe care mulți îl caută degeaba: benzină sau diesel nu contează deloc la impozit. Un 3.0 diesel plătește exact cât un 3.0 pe benzină cu aceeași normă Euro; combustibilul influențează alte costuri, nu impozitul local.
| Motor (exemplu cmc) | Euro 6 | Euro 4 | Non-Euro | Hibrid |
|---|---|---|---|---|
| 1.2 (1.199) | 99 lei | 113 lei | 117 lei | 97 lei |
| 1.4 (1.398) | 116 lei | 132 lei | 137 lei | 113 lei |
| 1.6 (1.598) | 132 lei | 150 lei | 156 lei | 130 lei |
| 1.8 (1.798) | 226 lei | 257 lei | 267 lei | 221 lei |
| 2.0 (1.998) | 251 lei | 285 lei | 297 lei | 246 lei |
| 2.2 (2.198) | 856 lei | 975 lei | 1.014 lei | 839 lei |
| 2.5 (2.497) | 1.011 lei | 1.152 lei | 1.199 lei | 992 lei |
| 3.0 (2.996) | 2.268 lei | 2.592 lei | 2.744 lei | 2.247 lei |
Cifrele sunt grila națională pentru 2026, rotunjite la leu; consiliul local poate adăuga până la 50%, iar pentru suma exactă a mașinii tale folosești calculatorul de mai sus, cu capacitatea din talon. Se vede și de ce pragul de 2.000 cmc doare: un 2.2 plătește de peste trei ori cât un 2.0, pentru că sare într-o grupă cu tarif mult mai mare pe fracțiune.
De unde iei norma de poluare
Capacitatea se găsește ușor. Norma de poluare, mai greu: nu apare pe toate taloanele, iar când lipsește lumea o deduce după anul de fabricație, ceea ce e o presupunere, nu o informație. Uită-te în cartea de identitate a vehiculului, la rubricile de omologare. Dacă nici acolo nu scrie, nu ghici. Norma greșită schimbă tariful pe fracțiune, iar la motoarele mari diferența dintre două norme se măsoară în sute de lei pe an.
Cine plătește după ce se vinde mașina
Impozitul îl datorează cine figurează ca proprietar în evidența fiscală. De aici vine cea mai scumpă greșeală de după o vânzare: vânzătorul predă cheile, semnează contractul și consideră că s-a terminat. Nu s-a terminat. Trebuie să depună la direcția de taxe locale o cerere de scoatere din evidență, cu un exemplar din contract. Cine sare peste pasul ăsta primește în continuare somații pentru o mașină pe care nu o mai are, iar discuția cu ghișeul se poartă abia peste un an, când suma a crescut cu accesorii.
Cumpărătorul are, la rândul lui, un termen legal în care declară mașina la taxele locale din localitatea unde are domiciliul sau sediul. Termenul e scurt și depășirea lui se sancționează. Cel mai simplu e să mergeți amândoi în aceeași zi, cu contractul și cu cartea de identitate a vehiculului, ca să nu rămână niciunul cu mașina în evidență pe numele lui.
Plata și reducerea
Se plătește la direcția de taxe locale a localității de domiciliu, la ghișeu sau prin platforma online a primăriei. Pentru plata integrală până la 31 martie se acordă o reducere al cărei procent îl stabilește tot consiliul local, deci nu e aceeași peste tot. Se poate plăti și eșalonat, la termenele afișate de primărie. Dacă ai cumpărat mașina în cursul anului, nu presupune că prima ta plată e cea de anul viitor: întreabă la ghișeu ce datorezi pentru perioada rămasă.
Majorarea locală se votează prin hotărâre de consiliu local și se publică pe site-ul primăriei, de regulă în anul anterior pentru anul următor. Dacă te muți în altă localitate, se schimbă și hotărârea care ți se aplică, iar pentru aceeași mașină poți plăti altă sumă.
Autoutilitare, motociclete, microbuze, remorci
Autoturismele au cea mai complicată grilă, pe cinci trepte de capacitate. Celelalte vehicule au o regulă mai simplă: un singur tarif pe fracțiunea de 200 cmc, oricât de mare e motorul, dar diferit după norma Euro. Categoria o vezi în talon, la rubrica J: M1 e autoturism, N1 e autoutilitară de până la 3,5 tone, L sunt motocicletele și ATV-urile.
| Lei pe 200 cmc, 2026 | Euro 6 | Euro 5 | Euro 4 | Non-Euro | Hibrid |
|---|---|---|---|---|---|
| Autoutilitare și alte vehicule până la 12 t | 33,0 | 35,1 | 37,5 | 39,0 | 32,4 |
| Autobuze, autocare, microbuze | 26,4 | 28,1 | 30,0 | 31,2 | 25,9 |
| Motociclete, tricicluri, ATV peste 1.600 cmc | 18,7 | 19,9 | 21,3 | 22,1 | 18,4 |
O autoutilitară de 2.198 cmc, Euro 6, are 11 fracțiuni și plătește 11 × 33 = 363 de lei pe an, fără majorarea locală. Un autoturism cu același motor plătește 856 de lei, pentru că trece de pragul de 2.000 cmc. Motocicletele de până la 1.600 cmc stau pe același rând cu autoturismele mici. Tractoarele înmatriculate au un tarif unic, de 18 lei pe 200 cmc, fără normă Euro. Remorcile, semiremorcile și rulotele plătesc o sumă fixă pe an după masă: 9 lei până la o tonă, 34 de lei între 1 și 3 tone, 52 între 3 și 5 tone, 64 peste 5 tone, sume pe care multe primării le-au indexat. Camioanele de 12 tone sau peste au tabele separate, după numărul de axe și tipul suspensiei, iar suma lor se citește direct din hotărârea consiliului local.
Ce nu calculează instrumentul
Nu îți dă RCA-ul, ITP-ul, rovinieta sau taxa de parcare de reședință. E strict impozitul anual datorat bugetului local. Nu aplică nici scutirile: legea prevede categorii de proprietari scutiți, iar consiliile locale pot acorda scutiri sau reduceri suplimentare. Nu se dau automat, se cer cu cerere și acte doveditoare, iar cine le cere după termen le primește de la anul următor.
Există și vehicule cu regim propriu, unde încadrarea o confirmă direcția de taxe locale, nu o formulă generală. Dacă mașina ta intră într-o categorie aparte, întreabă la ghișeu înainte să te bazezi pe cifra de aici.
Capacitate, putere, emisii
Impozitul se calculează pe centimetri cubi, nu pe cai putere și nu pe kilowați. Două mașini cu aceeași putere pot plăti sume diferite, pentru că una scoate puterea dintr-un motor mic supraalimentat, cealaltă dintr-unul mare. Tot aici apare și confuzia dintre norma de poluare și emisiile de CO₂: Euro 6 e un standard de poluanți, iar pragul de 50 g CO₂/km de la hibride e o cifră de dioxid de carbon. Sunt măsuri diferite, care ajung pe aceeași pagină din motive fiscale.
Când merită făcut calculul
Înainte de cumpărare, nu după prima somație. La un motor mare cu normă veche, impozitul anual poate depăși ce ai pus deoparte pentru întreținere, iar mașina ieftină la prima vedere devine scumpă în al doilea an. Pune cifra lângă RCA, ITP și consumul estimat, apoi compară cele două oferte între care eziți. Diferența anuală dintre o Euro 6 și o non-Euro cu aceeași capacitate se simte în buget, mai ales la motoarele mari.
Tot înainte de cumpărare merită verificat și restul poveștii mașinii: kilometrajul real și dacă e gajată sau în leasing. Contractul îl ai gata scris în modelul de vânzare-cumpărare auto, iar actele de care ai nevoie la ghișeu sunt în ghidul despre înmatriculare.
Calculatoarele de pe acest site sunt instrumente informative gratuite. Cotele și formulele sunt verificate cu legislația în vigoare la data actualizării, dar legislația se schimbă, iar situația ta concretă poate avea particularități pe care un calculator general nu le poate surprinde. Rezultatele sunt estimări și nu reprezintă consultanță fiscală sau juridică; acte-rapide.ro nu își asumă răspunderea pentru decizii luate exclusiv pe baza lor. Pentru calcule oficiale, apelează la contabilul tău, la un consultant fiscal sau la instituția competentă.